Всі результати матчів стартового туру в першій лізі.

Голи: Есеола 79 - Койдан 58

Арсенал-Київ: Сітало, Голіков, Котелюх, Білий, Семенюк, Турчанов (Матвєєв 72), Домбровський (Литовчак 88), Симчук, Джемаль, Черненко, Пилипенко (Есеола 46).

Суми: Литвиненко, Богачов, Суходуб, Медведєв, Кравчук, Лучик (Разуваєв 78), Душин, Брікнер, Койдан, Меркушов (Олійник 86), Гребенюк (Томенко 90).

Попередження: Турчанов 29, Голіков 59, Котелюх 70, Матвєєв 76, Есеола 86 - Кравчук 84, Душин 90+4

В Борисполі на стадіоні «Колос» відбувся дебютний поєдинок для київського «Арсеналу» в Першій лізі. Суперником «червоно-синіх» став ПФК «Суми». Зустріч завершилася нічиєю - 1:1.

Чернівці. Стадіон "Буковина"

Буковина - Верес - 0:1

Гол: Степанюк 77

Буковина: Чернобай, Носарєв (Рустамов 71), Тєрєхов, Луцюк, Темерівський, Осадчий, Кохман (Перін 52), Немтінов, Скоблов, Бойчук (Батрак 87), Сивка.

Верес: Когут, Зозуля, Борзенко, Білий, Западня, Орловський, Кучеров, Герасимець (Яворський 87), Волошинович, Степанюк (Ралюченко, 89), Сікорський (Сергійчук 68).

Попередження: Скоблов 15, Бойчук 53, Темерівський 82 - Білий 35, Орловський 84

У стартовому матчі першості України – 2016/2017 чернівецька «Буковина», яка повернулася до першої ліги, приймала рівненський «Верес». На жаль, напередодні гри з командою, яка у міжсезоння істотно підсилила свій склад, «Буковина» мала проблеми зі складом. З різних причин у заявку на гру не потрапили Микола Жовтюк, Володимир Найко та Сергій Раца. А ось Тимур Рустамов приступив до занять у загальній групі лише кілька днів тому. Забігаючи наперед зазначимо, що впродовж матчу з «Вересом» зазнали травм захисник Ігор Носарєв і нападник Андрій Кохман.

У дебюті зустрічі активніше діяли гості. Шанс вразити ворота «Буковини» мали новачки рівненської команди Сергій Герасимець та Валерій Кучеров. Після удару Валерія м’яч влучив у поперечину воріт Сергія Чернобая. На 13 хвилині гри по воротах «Буковини» пробивав головою Руслан Степанюк – м’яч опинився у руках Сергія Чернобая. Через три хвилини удару по «рамці» своєї колишньої команди завдавав Борис Орловський. «Пострілові» Бориса забракло влучності. Згодом воротам суперника загрожував новачок «Буковини» Дмитро Скоблов. Влучити у «рамку» суперника Дмитро не зміг. На 28 та 29 хвилинах гри вдало діяв голкіпер гостей, екс-воротар «Буковини» Богдан Когут. Спочатку Богдан виграв дуель у Тараса Сивки, а згодом зреагував на удар того ж Дмитра Скоблова.

У другому таймі шанс відзначитися мав Борис Орловський, однак чернівчани зуміли ліквідувати небезпеку. А на 56 хвилині передачу Сергія Герасимця не зміг замкнути Руслан Степанюк. Можна пригадати і удар буковинця Дмитра Скоблова, який у сітку воріт суперника не влучив.

Ключовою у матчі стала 77 хвилина. Ростислав Волошинович віддав передачу на Руслана Степанюка, який влучно пробив у дальній кут воріт «Буковини». Цей гол приніс перемогу гостям з рахунком 1:0.

Полтава. Стадіон "Локомотив"

Полтава - Інгулець - 2:1

Голи: Кушніренко 41, Кушніренко 51 - Алексанов 18

Полтава: Бонь, Кушніренко, Ковтун, Леонідов, Гудак, Вовкодав, Лісовий (Дмитренко 66), Іванов (Гуськов 58), Зеленевич (Недоля 74), Насібулін, Соломка

Інгулець: Гришин, Коцюмака, Волчков, Даценко, Голуб, Прошенко (Покотилюк 67) Запорожець, Дячук, Алексанов, Панасенко (Клімаков 42), Шарко (Нванора 76).

Попередження: Гуськов 90+1 - Даценко, 33, Даценко 37, Прошенко, 41

Вилучення: Даценко 37 (друга жовта)

У 1-му турі чемпіонату України серед команд першої ліги «Інгулець» на виїзді зустрічався з ФК «Полтава».

Це був дебютний матч для команди «Інгулець» у першій лізі. Як і на кожний матч футболісти налаштовувалися на перемогу.

Початок матчу був за господарями, які більше контролювали м’яч. Вони створили кілька напівмоментів, але до взяття воріт гостей це не привело. А на 18-ій хвилині «Інгулець» вийшов вперед: Сергій Алексанов став автором першого голу команди у першій лізі. відібравши м’яч на чужій половині поля, Сергій Дячук прострілив на Алексанова, який відкрив рахунок на табло. На превеликий жаль, до перерви переможний рахунок втримати не вдалося. За три хвилини до завершення першої сорокап’ятихвилинки господарі відігралися — при подачі ктуового гравці полтавської команди порушили правила проти Антона Шарко та Євгена Запорожця, але арбітр не зафіксував порушення правил, а Богдан Кушніренко переправив «круглого» у сітку воріт гостей. І цьому в певній мірі допомгло  ще іте, що гості грали в меншості: за чотири хвилини до цього новачок «Інгульця» Семен Доценко отримав червону картку. Вилучення стало сукупністю двох жовтих карток. Першу жовту картку Семен отримав у епізоді при відборі м’яча, у якому не було і порушення правил; друге попередження Семен отримав в ігровому епізоді, що не тягнув на картку.

У другому таймі зустрічі ФК «Полтава», граючи у більшості, вдалося вийти вперед: Богдан Кушніренко забив свій другий мяч у цьому матчі. Сталося це після виконання стандартного положення. Граючи в меншості, команда «Інгулець»намагалася уникнути поразки. 38 хвилин пр рахунку 1:2 гості старалися ні чим не поступатися супернику, але, на жаль, зрівняти рахунок не вдалося. Гості, по при гру в меншості, володіли ініціативою на футбольному полі і більше створили небезпечних моментів: Сергій Дячук, Антон Шарко та Сергій Алексанов не реалізували свої моменти. Прикро також, що на 64-ій хвилині матчу отримав травму Артем Прошенко. В підсумку матч завершився перемогою «Полтави», яка 52 хвилини грала в більшості.

Маріуполь. Стадіон "Іллічівець"

Іллічівець - Скала 2:1

Голи: Вакуленко, 12 (пен.), Лебеденко 76 - Білала 70 (пен.)

Іллічівець: Худжамов, Насонов, Сидоренко, Вакуленко, Цюпа, Кольцов, Мишньов, Кисіль, Козак (Лебеденко 67), Нехтій (Янаков 90), Кожанов

Скала: Герич, Максимович, Бондаренко, Клименко, Білала, Рябушко (Кміть 87), Стасюк, Антонів, Шваб, Ковалевський (Квич 79), Пришнівський (Боровик 61)

Попередження: Насонов 23 - Ковалевський 11, Бондаренко 40, Клименко 45, Максимович 48, Шваб 65

«Іллічівець» в першому офіційному поєдинку під керівництвом Олександра Севідова здобув непросту перемогу над міцною (як показала гра) «Скелею». Х оча дебют ігор и не віщував складнощів для приазовців. Господарі, у складі яких вийшли відразу чотири новобранця (Козак склав кампанію Цюпе на лівій бровці, на протилежному фланзі діяла зв'язка Насонов - Кожанов, а Нехтій грав на вістрі), з першої секунди матчу взяли м'яч під контроль і перевели гру на чужу половину поля. В основному маріупольців и атакували через фланги, де проявляли активність Кожанов, Козак і Цюпа. Вже на 3-й хвилині зустрічі Кожанов після навісу з протилежного бровки скинув м'яч Мишнева. М'яч після потужного удару Дмитра з 18-ти метрів влучив у захисника. У наступній атаці вже сам Денис приклався до м'яча з-за меж штрафного - вище. Потім ініціативу перехопив лівий фланг «Іллічівця» - Цюпи виконав два небезпечних навісу. У першому випадку воротар «Скали» Роман Геніч класно зіграв на виході, а в другому - захисник не дав пробити Нехта. На 12-й хвилині тиск приазовців принесло свої плоди. Після навісу Кожанова з кутового Ковалевський руками схопив Нехтія. Пенальті! «Вирок» холоднокровно привів у виконання Сергій Вакуленко. Символічно, що відкрив рахунок голам «Іллічівця» в новому сезоні кращий бомбардир команди в минулому чемпіонаті. Більш того, Сергій реалізував вже 7-й пенальті поспіль. Завидна стабільність!

На 17-й хвилині «Скала» ледь не зрівняла рахунок. Маріупольці, захопившись атакуючими діями, пропустили найнебезпечнішу контратаку, на вістрі якої опинився Роланд Білала. Нападник гостей увірвався в штрафну з правого флангу і підступно пробив у дальній кут. Трохи неточно. По суті, це був єдиний небезпечний момент біля воріт Худжамова в першій половині. А ось колега Рустама по амплуа Роман Герич крутився як білка в колесі, здійснюючи фантастичні сейви. Справжнім злим генієм голкіпер «Скали» став для Руслана Кисіля. Тричі (і це за один тайм!) Півзахисник «Іллічівця» міг забивати у ворота гостей, але Герич демонстрував вражаючу реакцію. Наприклад, на 27-й хвилині Кольцов перехопив м'яч в центрі поля і вивів на рандеву з голкіпером Кисіля. Герич свою «дуель» виграв, а потім захисники не дали пробити Нехта після прострілу Кожанова. А ворота були порожніми. Через 10 хвилин Кисіль сплів красиву комбінацію, зігравши в «стінки» з Кожановим і Нехта, але Герич був тут як тут - Роман, вийшовши з воріт, зблизився з Русланом і заблокував удар. Нарешті на 44-й хвилині воротар «Скали» витягнув м'яч після удару Руслана з лінії воротарського (Кожанов майстерно виконав «стандарт»). А адже стрийський страж також впорався з ударами Мишнева, Козака і Насонова.

Початок другої половини вийшло менш бурхливим. «Іллічівець» продовжував атакувати, але вже без колишнього напору. По-іншому заграли і гості. Гравці «Скали», перевівши дух в роздягальні, осміліли і, використовуючи швидкість Білали і «джокера» Боровика, стали проводити нечисленні, але різкі випади. Один з них завершився взяттям воріт Худжамова. Сидоренко в штрафній збив швидкого Шваба і Білала з пенальті зрівняв рахунок.

Пропустивши, «Іллічівець» миттєво замкнув гостей в їх штрафній. І на 77-й хвилині оборона «Скали» тріснула. Тонко грав Кисіль на лівому фланзі красиво уклав захисника на газон і з точністю ювеліра послав м'яч прямо на голову Лебеденко. Герич таки зреагував і на цей удар, але м'яч після удару «джокера» приазовців все ж перетнув лінію воріт. Цей м'яч і приніс перемогу «Іллічівцю»!

Миколаїв. Центральний міський стадіон

Миколаїв - Десна - 0:2

Голи: Філіппов 2, Волков 41

Миколаїв: Чумак, Берко, Батюшин (Рогозинський 63), Кошелюк, Момот (Бессалов 64), Муховиков, Ковальов, Морозов (Саркісян 46), Павлов, Буличов, Сартіна.

Десна: Махновський, Мельник, Максименко, Чорноморець, Сухомлинов, Коберідзе (Щедраков 77), Бовтрук (Банасевич 90+3), Мостовий, Картушов (Солдат 90+3), Волков, Філіппов.

Попередження: Муховиков 49 - Коберідзе 64

Охтирка. Стадіон "Нафтовик"

Нафтовик-Укрнафта - Авангард - 1:1

Голи: Войцеховський 69 - Ульянов 78

Нафтовик-Укрнафта: Данкович, Бояринцев, Власюк, Зайчук (Войцеховський 57), Циколія, Передитий, Піднебенний, Вечтомов (Лозовий 61), Г.Пасіч, Арвеладзе (Герт 77), Черній.

Авангард: Денчук, Воробей, Єрмаков, Бринько, Ульянов, Малюк, Стеценко, Собко, Коваленко, Швець, Козаченко (Гордя 46).

Попередження: Вечтомов 21 - Швець 87, Собко 90+2

«Нафтовик-Укрнафта» в першому турі приймав на рідному стадіоні краматорський «Авангард», з яким зазвичай, проводить дуже важкі поєдинки. Відмітимо, що «Авангард» є одним із найнезручніших суперників для охтирської команди.

Гра розпочалася у жвавому темпі, який взяли підопічні Володимира Книша. Охтирські футболісти грали швидко, намагаючись, завдяки флангам проводити небезпечні атаки. Вже на 5-й хвилині чудову нагоду змарнував Геннадій Пасіч, який з кута воротарського майданчика пробив поруч зі стійкою.

Відповідь гостей була не менш небезпечною: Бринько після кутового пробив і лише голкіпер витягнув м’яча з-під поперечини.

Надалі «Нафтовик-Укрнафта» повністю володіла ситуацією на полі, раз по раз створюючи небезпеку. Так, на 32-й хвилині Піднебенной прекрасно злету в один дотик пробив, але Денчук з великими труднощями відбив м’яч на кутовий.

Ближче до свистка на перерву підопічні Яківа Кріпака мали дві гарні атаки, які мали всі шанси завершитися щасливим кінцем для гостей. Швець сильно пробив на 42-й хвилині, та Данкович зробив все, щоби врятувати свої ворота, а на 44-й хвилині вже Козаченко мав нагоду відкрити рахунок в цій грі. Одначе, вийшовши один на один з Данковичем, удар нападника відбив воротар охтирської команди.

Другий тайм команди розпочали спокійніше. Територіальна ініціатива була на боці «Нафтовика-Укрнафта», але до небезпечних моментів справа не доходила. Хоча могли забити гості: Швець влучив у штангу…

Господарі по-справжньому відповіли на 69-й хвилині і відразу результативно. Войцеховський, який вийшов на заміну, отримавши передачу з флангу від Циколії, сильним ударом злету відправив м’яча у сітку воріт «Авангарда».

Ще через три хвилини 100-відсоткову нагоду змарнував новачок охтирчан Євген Лозовий. Войцеховський вивів партнера по команді віч-на-віч з голкіпером краматорців, але нападник метрів з 18-ти не попав вже в порожні ворота.

Відповідь не зачекала: Єрмаков сильно пробив та відбив Данкович, а першим на добиванні був Ульянов, який і зрівняв рахунок.

До закінчення зустрічі, попри всі намагання господарів поля вирвати перемогу, рахунок не змінився. В підсумку команди заробили по одному заліковому очку, але будемо відвертими, охтирська команда  мала набагато більше шансів здобути перемогу.

Черкаси. Центральний міський стадіон

Черкаський Дніпро - Колос 0:0

Черкаський Дніпро: Будюк, Балан, Гончаренко, Тарасенко, Синьогуб, Кошка, Савченко, Мединський (Ямполь, 57), Семенина, Бушман (Крамар, 67), Батальський (Ковпак, 46).

Колос: Литвиненко, Гаврилюк, Козир, Лисицький, Багдасаров, Поздєєв, Морозко, Зуєвич, Вишняк (Рябов 72), Кривошеєнко (Коропецький 78), Бондаренко (Ковталюк 76)

Звітний матч став своєрідним суперкубком ПФЛ: срібний призер першої ліги «Черкаський Дніпро» («Зірка» вже встигла дебютувати в прем’єрці) у рідних стінах приймав чемпіона другої.

Попри передбачувану зубастість амбітного дебютанта «Колоса» із Ковалівки, низка гравців-дніпрян неочікувано не змогла продемонструвати свій потенціал у стартовому поєдинку нового сезону 2016/2017 років.

Гра, у якій кожен із суперників терпляче вичікував на помилку опонента, апріорі не могла бути насичена гольовими моментами.

На старті Юрій Бушман ударом зі стандарту заправив шкіряну кулю під поперечку воріт приїжджої команди, проте голкіперу Василю Литвиненку вдалося відвести загрозу на кутовий. А в компенсований перед перервою час Ростислав Багдасаров, здавалося, пробив Ореста Будюка, але голкіпера вчасно підстрахував захисник черкащан Роман Гончаренко.

Після відпочинку Іван Кривошеєнко, уникнувши офсайду, передачею знайшов Олександра Бондаренка – натомість нападник «Колоса» не зміг прицільно влучити по м’ячу. Господарі відповіли ударом Олега Тарасенка під час розіграшу кутового та спробою Олександра Ковпака закинути «за комірець» голкіперу гостей.

І насамкінець, наприкінці гри арбітр матчу не відреагував на фол проти Ковпака в карному майданчику команди із Київщини.

Цей матч став черговим свідченням значного зростання рівня конкуренції в першій лізі України.

Київ. Стадіон "Оболонь-Арена"

Оболонь-Бровар - Гірник-Спорт - 2:1

Голи: Шевчук 40, Башлай 85 - Галенко 81

Оболонь-Бровар: Федорівський, Шевченко, К.Коваленко, Аблітаров, Пінчук, Проневич, Башлай, Єременко (Бровченко 46), Гордійчук (Корольчук 68), І.Коваленко (Захаревич 84), Шевчук.

Гірник-Спорт: Ситников, Ченбай, Бобак (Моісеєнко 87), Ломко, Гарбар, Павлик, Осадчий, Корольков, Малєй, Авдалян (Кірієнко 70), Галенко (Воронченко 81).

Попередження: Башлай 36, Проневич 82 - Бобак 72.

Харків. Стадіон "Геліос-Арена"

Геліос - Тернопіль - 4:1

Голи: Соколовський 26 (авт.), Луценко 81, Єлоєв 84, Луценко 90+1 (пен.) - Курило 75.

Геліос: Сидоренко, Лобойко, Коротецький, Цапій, Глушицький, Луценко, Комарницький, Субочєв, Кіча (Єлоєв 58), Семенець (Івашко 82), С.Кравченко (Масалов 63).

Тернопіль: Чурілов, Соколовський, Курило, Гевліч, Шейко, Клекот, Вонс, Богданов, Чорномаз, Кривий (Червонецький 67), Шевчук.

Попередження: Глушицький 12, Комарницький 16, Комарницький 66 - Клекот 15, Курило 45, Гевліч 69, Шейко 88, Клекот 90.

Вилучені: Комарницький 66 (друга жовта) - Клекот 90 (друга жовта).

Матч гостріше розпочали господарі поля. Але тернополяни швидко вирівняли гру і практично до середини першого тайму ситуація на полі була рівною. Основна небезпека у муніципалів йшла зі стандартних положень у виконанні Ігоря Вона та фланговий навісів з лівого краю у виконанні зв’язки Соколовський – Кривий. Перший тривожний дзвінок для тернополян пролунав на 22-й хвилині, коли після кутового Ігор Курило ледь не зрізав м’яча у власні ворота, поціливши у стійку. Незабаром після передачі Богдана Семенця (до речі, колишній гравець ФК «Тернопіль»), Олександр Чурілов у карколомному стрибку зумів відбити удар Віталія Субочева. А на 26-й хвилині харків’яни відкрили рахунок. Після подачі з кутового Юрій Соколовський під тиском Сергія Лобойко зрізав м’яча у власні ворота (1:0). По великому рахунку на цьому гострі моменти у першому таймі завершилися. Було багато боротьби, м’яч ходив від одного штрафного майданчика до іншого, але до небезпек справа не дійшла. Очевидно, все найцікавіше футболісти відклали на другий тайм.

У другій 45-хвилинці головний тренер ФК «Тернопіль» Іван Марущак змінив розташування декількох гравців. Так, Клекот пішов на своє звичне місце правого захисника, Гевлич став діяти на правій бровці у півзахисті, а Чорномаз перемістився в центр поля. І ці зміни дещо активізували гру ФК «Тернопіль». Другий тайм розпочався з небезпечного моменту біля воріт «Геліоса». Чорномаз зробив навісну передачу, яку ударом головою замикав Андрій Шевчук, але переграти кіпера Сидоренка форвард не зумів. Харків’яни відповіли ударом у стійку від Коротецького. В оборотці триходівку Вонс – Соколовський – Чорномаз, повинен був реалізовувати останній, але з 11-ти метрів Чорномаз пробив прямо у руки воротарю «Геліоса». На 66-й хвилині другу жовту картку, яка автоматично перетворилася у червону, отримав Віталій Комарницький. За десять хвилин тернополянам вдалося скористатися чисельною перевагою. За фол на Тарасу Червонецькому, муніципали отримали право на пробиття штрафного. Ігор Вонс зробив навісну передачу, яку ударом головою реалізував Ігор Курило (1:1). Практично одразу Червонецький після подачі кутового опинився на оперативному просторі, але забарився з ударом, став перекладати м’яча з ноги на ногу і суперники ліквідували небезпеку. А далі, доволі несподівано, гості провалилися у центрі оборони і Богдан Семенець вийшов один на побачення з Чуріловим. Обігравши кіпера, Богдан поцілив у стійку, від якої м’яч відскочив до Ігоря Луценка, який в один дотик переправив м’яча у порожні ворота (2:1). Пішовши великими силами відіграватися ФК «Тернопіль» пропустив ще два голи. Спершу контратаку використав Булат Єлоєв, пробивши точно з-під Ігоря Курила (3:1). А на останній хвилині основного часу матчу Степан Клекот порушив правила у штрафному майданчику, за що отримав жовту картку, яка для нього виявилася другою. Окрім того, що Степан змушений був залишити поле, господарі отримали право на пробиття пенальті. Вирок судді чітко реалізував Ігор Луценко, записавши тим самим на свій бомбардирський рахунок дубль (4:1).