Відбулися сім матчів 1-го туру чемпіонату України серед команд другої ліги.

Голи: Колесніков 16, Колесніков 50, Мішуренко 55 (пен.) - Злепко 45+2.

Інгулець-2: Бобров, Ходуля, Кобець, Рижук, Кретов, Стеценко, Клімаков, Красов (Коверник 73), Коляда, Мішуренко, Колесников (Гладиш 83).

Реал Фарма: С.Кравченко, Вдовіченко, Віксич, Новицький, Дубина (Машнін 70), Бичков, Нестеренко, Шаповаленко, Кулішенко, Гречко (Хромих 57), Н.Лиховидов (Злепко 25).

Попередження: Клімаков 17, Стеценко 21, Ходуля 23, Колесніков 82 - Віксич 47.

Вилучення: Ходуля 76 (друга жовта).

У стартовому складі «Інгульця-2» вийшло вісім футболістів, які в минулому сезоні були основними у «Інгульця». З перших хвилин господарі пішли вперед в пошуку щастя біля воріт суперника. Одесити теж не бажали відсиджуватися у обороні, стараючись при зручній можливості проводити свою атаку.

На 16-ій хвилині матчу господарі відкрили рахунок: після виконання штрафного удару голкіпер виконав сейв – першим на добиванні був Віталій Колєсніков, який з другої спроби переграв Сергія Кравченка. Через хвилину Дмитро Клімаков отримав жовту картку. У середині тайму Микола Стеценко та Ілля Ходуля отримали теж по жовтій картці. І не можна сказати, що була груба гра на футбольному полі. В одному випадку зривали контратаку, порушуючи правила у центрі поля, у іншому – біля власного штрафного майданчику. Дмитро Клімаков мав забити другий м’яч, але надійно зіграв голкіпер і удар Дмитра не був сильним.

На 41-ій хвилині матчу Микола Стеценко з кута штрафного майданчику не влучив у ворота. Через хвилину після розіграшу з кутової позначки гравець «Інгульця-2» з меж штрафного майданчику влучив у свого партнера. У компенсовані хвилини першого тайму гості зрівняли рахунок: Артем Кулішенко чудово прийняв м’яч й пробив нижній кут воріт – 1:1.

В перерві тренерський штаб «Інгульця-2» вніс певні корективи у гру своєї команди, адже на початку другого тайму господарі вийшли чудово налаштовані на досягнення позитивного результату. На 48-ій хвилині матчу перед штрафною «заробили» перспективний штрафний удар: після розіграшу простріл у штрафний майданчик – захисники одеської команди вибили м’яч. На 50-ій хвилині виконання стандартного положеннями господарями було кращим: Роман Кретов подав з району кутової позначки, а Віталій Колєсніков на дальній штанзі воріт найкраще зорієнтувався і головою переправив м’яч у сітку воріт гостей.

рбітр справедливо призначив пенальті: Олександр Мішуренко впевнено розвів м’яч та голкіпера по різним кутам – 3:1. Стрімкий початок тайму від господарів. «Реал Фарма» на 58-ій хвилині створила небезпечний момент після подачі кутового, але їх гравець, замикаючи дальню штангу воріт, пробив повз них. У наступній атаці голкіпер «Інгульця-2» Денис Бобров виграв боротьбу у нападника суперника. Після насиченого інтервалу часу у першій частині тайму гра дещо заспокоїлася. Команди продовжували грати у швидкісний футбол, але моментів стало виникати менше.

На 72-ій хвилині зустрічі на виході припустився помилки голкіпер господарів, але гості цим не скористалися, не влучив у створ воріт. А на 76-ій хвилині матчу «Інгулець-2» залишився в меншості: Ілля Ходуля підвів команду, заробивши друге попередження у необов’язковій ситуації. Через хвилину Віталій Колєсніков програв дуель голкіперу одеситів. Після подачі з кутової позначки господарі точно пробили у дальню дев’ятку воріт – гостей виручив захисник, перебувавши на лінії воріт, вибив м’яч. І знову небезпечний момент. Цього разу гості мали шанс відзначитися: Денис Бобров «потягнув» удар гравця одеської команди.

На 86-ій хвилині матчу самовіддана гра захисника господарів Степана Рижука врятувала їх від пропущеного м’яча, який пішов у підкат – нападника одеситів був перед воротами за кілька метрів. Через хвилину одесити, граючи в більшості, ще раз загрожували воротам Дениса Боброва – футбольна фортуна була на боці «Інгульця-2». У дебютному офіційному матчі «Інгулець-2» здобув заслужену перемогу.

24 липня. Біла Церква. Стадіон "Трудові резерви"

Арсенал-Київщина - Тепловик - 0:6

Голи: Боришкевич 3, Худоб'як 51, Оринчак 53, Худоб'як 66, Приймак 70, Приймак 84

Арсенал-Київщина: Желізко, Підколзин, Желюк, Хіманич, Червінський, Пархоменко, Литвиненко, Пасечнюк (Сьомка 46, Бугаєнко 74), Ващенко, Бреус, Зоря.

Тепловик: Вульчин, Громоляк, Приймак, Сем'янчук, Гапончук (Януш 78), Бойко, Дербах (Маковійчук 75), Боришкевич, Оринчак, Овчар (Денега 62), Худоб'як.

Попередження: Червінський 38, Пархоменко 75 - Дербах 45+1

Івано-Франківський міський футбольний клуб "Тепловик" у дебютному для себе матчі на професійному рівні здобув дуже впевнену перемогу на виїзді. У Білій Церкві команда Володимира Ковалюка розгромила місцевий "Арсенал-Київщина".

Ой і бурхливим вийшло це літо для обох команд! "Тепловик” довго боровся за отримання атестату і не знав, чи потрапить до другої ліги, аж до засідання виконкому ФФУ. "Арсенал-Київщина” і зовсім міг знятися з турніру, змушений був відмовитися від участі в кубку, але титанічними зусиллями зміг залишитися серед професіоналів.

Правда, ким випадало грати, якщо майже всіх лідерів розхапали інші клуби? Глибокими резервістами, або абсолютними дебютантами. Не позаздриш Миколі Литвину, в якого виявилося всього 13 гравців, лише один серед яких – воротар. Але що було, з того і зліпили команду. Відповідно і зіграли.

Гості, які складаються суто з вихованців прикарпатського футболу, на тлі бідних суперників виглядали і зіграними, і впевненими в собі, і висококласними. Вже на третій хвилині "Тепловик” відкрив рахунок у матчі, а заодно – і в своїх голах у другій лізі. Боришкевич, якого вболівальники зі стажем можуть пам’ятати ще по бурштинському "Енергетику”, підхопив м’яч у глибині поля, протягнув його метрів 20 і від душі пальнув по воротах. Желізко, який зіграв у минулому сезоні три неповні матчі, із загрозою не впорався – 0:1.

Далі гра трохи заспокоїлася, і господарі навіть подумували було про своїх атаках. Але не тут-то було. Виявилося, що білоцерківцям важко пройти оборону суперників – нехай франківці і не мають великого стажу дорослих професійних змагань, але вони змужніли в обласних турнірах, та й багато хто отримав хорошу школу в клубах Прем’єр-ліги на юнацькому рівні. Тому, догравши перший тайм, підопічні Ковалюка (до речі, екс-гравця "Динамо”, "Шахтаря”, "Карпат” та ще десятка серйозних клубів) продовжили щемити «канонірів».

Дуже важливим став другий гол гостей – після нього їх суперники «попливли» і викинули «білий прапор». Боришкевич вкинув аут, у господарів пішла паніка в редутах, і досвідчений Халк (він же Ігор Худоб’як) отримав з цього максимальну вигоду – 0:2. Ще через дві хвилини черговий аут Боришкевича знову призвів до загострення біля воріт "Арсеналу-Київщини”. Худоб’як на цей раз скинув м’яч товаришеві, і Оринчак розстріляв ворота – 0:3.

Далі перемога була вже справою техніки. Після подачі з флангу Бойко скинув м’яч під удар Худоб’яку, це – 0:4. Ще через кілька хвилин після подачі Боришкевича зі штрафного Владислав Приймак забив через DdSmrY5jjukсебе – 0:5. А на 84-й хвилині він же встромив м’ячув сітку зі штрафного – 0:6. Принизлива поразка, найприкріша для домашніх матчів білоцерківців. І чудовий дебют прикарпатців, які довго перебували без професійного футболу, і, видно, добряче за ним скучили.

24 липня. Одеса. Стадіон "Спартак"

Жемчужина - Нікополь-НПГУ - 3:0

Голи: Паламар 73, Горбовський 80, Малюк 87

Жемчужина: Ширяєв, Зенков, Курко, Поспєлов, Ткач, Малюк, Кравченко (Таркановський 82), Паламар, Носач (Потароченко 76), Горбовський, Попов.

Нікополь-НПГУ: Петриченко, Астахов (Донець 82), Кірєєв, Литвяк, Махнєв, Росляков, Ходарченко (Кузьмін 58), Шарай (Воронін 34), Кренько, Шестіпалов, Вакулінський

Попереджені: Носач 35, Кравченко 37, Кренько 90+2

Футбольний клуб Жемчужина успішно дебютував в Чемпіонаті України другої ліги. Підопічні Дениса Колчина перемогли Нікополь-НПГУ з рахунком 3:0.

24 липня. Горностаївка. Стадіон "Затис"

Мир - Балкани - 0:0

Попередження: Чмеленко 29, Зайцев 34, Гарванко 71 - Платунов 44, Гаврилюк 46, К.Пархоменко 76

Суттєво оновлений представ «Мир» перед своєю публікою в матчі І туру чемпіонату України серед команд Другої ліги з зорянськими «Балканами». Передусім, змінився тренерський штаб. На чолі горностаївців став відомий в Україні фахівець Віктор Богатир, з’явилися нові гравці. Звісно, велика група футболістів залишила команду. Тому  інтерес з боку вболівальників щодо того, як виглядатимуть «нові миряни» був неабиякий. І що ми побачили?

В першому таймі на полі точилася рівна позиційна боротьба.  Голевих моментів було обмаль. Першими небезпеку створили гості, коли на 19-й хвилині Олександр Райчев замикав гостру передачу з правого флангу, але у ворота не влучив. Горностаївці відповіли небезпечним штрафним у виконанні Павла Чмеленка. Ближче до перерви суперники активізувались, знову створивши по атаці, що заслуговували на увагу. Проте з пострілами Сергія Урсуленка та Андрія Шмата на «відмінно » впоралися голкіпери Роман Гурін і Олексій Паламарчук.

В другому таймі картина на полі мало змінилася. Складалося враження, що команди ще досі перебувають під враженням Євро – 2016 ,яке минуло. Бо основний акцент, в першу чергу, робився на надійності в обороні. А ті напівмоменти, що все ж виникали , впевнено ліквідовували голкіпери, які, до речі, були визнані кращими гравцями матчу. І не дивно, адже вони зуміли зберегти свої ворота недоторканними. Отже, нульова нічия, яка наочно продемонструвала прагнення горностаївського «Миру»  грати у сучасний футбол, де на першому місці його Величність Результат.

24 липня. Хмельницький. Стадіон "Поділля"

Поділля - Суднобудівник 2:0

Голи: Якубов 51, Липовуз 90+3

Поділля: Савчук, Гресь, Миколайчук, Джурко, Морговський (Чуловський 74), Липовуз, Муляр, Макарченко, Костишин (Шпиця 82), Колесніков (Худик 58), Якубов.

Суднобудівник: Дмитроченко, Мячин, Хохлов, Носов (Пасічник 46), Сторубльовцев, Горінов, Моря, Чаус (Барський 86), Дуржинський, Андрієвський, Толгаренко.

Попередження: Гресь 87, Макарченко 90+4 - Бойко 65

Майже три роки в Хмельницькому не було футбольної команди майстрів. А тому на матч 24 липня у місті чекали з нетерпінням. Як доказ - заповнений більше, ніж на половину СК "Поділля". На гру проти "Суднобудівника" з Миколаєва завітало, з офіційний даними ПФЛ, 4700 глядачів! У жодному місті, в якому пройшли матчі першого туру, стільки вболівальників не було.

"Поділля" з перших хвилин матчу заволоділо ініціативою та "полетіло" вперед. До того ж, відчувався шалений тиск трибун. Скандування "По-ді-лля" "заводило" гравців хмельницької команди. Ось тільки реалізувати свої нагоди вони не могли. Гості ж у першому таймі змогли створити два-три напівмоменти, тоді як господарі повинні були забивати щонайменше двічі. Спочатку Олексій Колесников в один дотик переправляв м’яч з метрів шести, але не точно. А згодом і Андрій Муляр міг відзначитися, але в останній момент в нього відібрали м’яч. Гол назрівав, але на перерву команди пішли за рахунку 0:0.

Та стадіон таки "вибухнув" на 52 хвилині, коли в воротах"Суднобудівника" відзначився новоспечений капітан "Поділля" Алішер Якубов. Вже після матчу Алішер сказав, що добре запам’ятав цей гол, а також додав: "Без такої підтримки вболівальників нам було б важко виграти цей матч".

Навіть за рахунку 1:0 гравці "Поділля" продовжили тиснути на ворота команди з Миколаєва. Та гостей не раз рятував голкіпер Вадим Дмитроченко. В одному з епізодів він дивом відбив удар Муляра.

А ось ближче до завершення матчу "Суднобудівник" пішов всієї командою вперед. Кінцівка поєдинку видалася доволі нервовою. Гості насідали на ворота "Поділля", намагаючись зрівняти рахунок. Тому й не дивно, коли четвертий арбітр показав, що до основного часу компенсовано 4 хвилини, багато хто з глядачів взявся за голову. Та вийшло все так, що краще і не вигадати. Вже на 93 хвилині матчу Андрій Ліповуз пробив з середньої відстані й зняв усю напругу: "Гол!". Рахунок в матчі став 2:0.

Через хвилину пролунав фінальний свисток і трибуни СК "Поділля" почали скандувати: "Молодці!". Що ж, це перший матч "Поділля" в другій лізі. І це перша перемога команди Віталія Балицького.

24 липня Рух. Стадіон ім. Б.Маркевича

Рух - Іллічівець-2 6:0

Голи: Омельченко 17, Кікоть, 19, Козловський, 25, Омельченко 49, Б.Баранець, 73, Шептицький, 65.

Рух: Дяченко, Романюк (Федорів 37), Гурський, Чучман, Бідловський, Кінаш (Дмитрук 66), Кікоть, Б.Баранець, Г.Баранець, Козловський, Омельченко (Шептицький, 55).

Іллічівець-2: Важинський, Ворк (Кобзар 85), Пандурський, Діденко, Афендулов, Денисов, Дан.Папук, Ден.Папук, Білоконь, Мочевинський (Петерман 46), Маленко.

Попередження: Чучман 27

24 липня. Вінниця. Стадіон "Нива"

Нива-В - Енергія 2:2

Голи: Бобович 17, Поліщук 81 - Бочак 34, Андрєєв 80.

Нива-В: Кулінич, Когут, Борячук, Іоша, Мамотенко, Загалевич (Попов, 68), Коломієць, Нгаха, Поліщук, Браславський, Бобович (Маляренко 39).

Енергія: Старченко, Андрєєв, Квачов, Осипенко (Дєдяєв 54), Волков, Моісеєв (Гайдаєнко 65), Прокіпчук (Фаюк 57), Шевченко, Бочак, Сомов, Шастал.

Попередження: Маляренко 69 - Шастал 13, Андрєєв 78

У дебюті матчу невелика перевага була на боці господарів поля. Хороші моменти для взяття воріт партнери створили Іоше і Бобовича, але вони їх не використали. І все ж одна з атак «Ниви-В» завершилася результативно. Прохід Бобовича по флангу завершився влучним ударом над голкіпером Старченко. Гості невдачу сприйняли спокійно і стали більше висуватися вперед. В одному з епізодів м'яч влучив у штангу, в іншому Бочак з близької відстані зрівняв рахунок.

Після перерви можливості змінити рахунок були у обох сторін. За десять хвилин до закінчення зустрічі футболіст «Енергії» Шастал з кутової позначки направив м'яч в штрафний майданчик, де Андрєєв буквально вколотив його у сітку. Однак гостям довго радіти не довелося. Вінничани організували швидку атаку - Коломієць вивів на ударну позицію Поліщука, який «розстріляв» ворота. Бойова нічия - 2: 2.

24 липня. Херсон. Стадіон "Кристал"

Кристал - Металург Запоріжжя - 2:1

Голи: Адаменко 70, Дяченко 85 - Курдас 79

Кристал: Касперович, Дяченко, Адаменко, Бічевой, Остапенко, Цой (Чорномаз, 90+3), Ковальчук, Брижчук (Гливий, 68), Білоусов (Мартян, 87), Барладим, Ольховський.

Металург: Тєлєнков, Остапенко, Дугієнко, Худченко, Іздебський, Плахтир, Чернявський (Башинський, 89), Курусь (Батраченко, 68), Комлєв, Курдас, Каськов (Бережний, 54).

Попередження: Адаменко 27, Мартян 27, Цой 41, Ольховський 79 - Плахтир 19, Плахтир 22, Бережний 27, Іздебський 69, Чернявський 79, Дугіенко 82

Вилучені: Плахтир 22 (МЗ) - друга жовта

Гра видалася багатою на емоції, але сам футбол був не надто видовищним. Із перших хвилин команди обережно діяли в атаці, а спроби загострити атаки закінчувалися невдало.

На 10-й хвилині господарі могли повести вперед, але арбітр побачив фол у штрафному майданчику запоріжців і не дав Ольховському закінчити атаку ударом. До середини тайму гра переважно проходила в центрі поля. Аж поки не стався один з ключових моментів у грі. Без дозволу арбітра на поле повернувся Дмитро Плахтир. За це отримав жовту картку, яка стала для нього другою. Вилучення свого футболіста вкрай емоційно сприйняла лавка металургів. Тренер Ілля Близнюк з криками і претензіями до арбітра вибіг на поле, за що теж був видалений із технічної зони. Штовханина тривала кілька хвилин, але задала високий градус емоцій на весь матч.

Гості доволі грубо діяли в захисті і в центрі поля. Хороші атаки не дуже вдавалися обом командам. До перерви можна згадати хіба кілька дальніх ударів з обох сторін, з якими впорались воротарі. Під кінець тайму капітану «Кристала» Сергію Цою розбили обличчя у верховій боротьбі, однак арбітр в цьому епізоді обмежився лише фолом.

Цікавіше стало у другому таймі. «Кристал» почав активно пресингувати суперника на його половині поля, намагаючись використати чисельну більшість. На 63-й хвилині Ольховський влучив головою у поперечну. А вже незабаром херсонці забили перший гол. Цой подав зі стандарту, а Адаменко замкнув дальню стійку. За кілька хвилин «Кристал» міг подвоїти перевагу, однак металургів виручив Тєлєнков.

Гостям швидко вдалося відігратися. Помилку в захисті господарів вміло використав Курдас, який пішов крізь усю оборону і переграв Касперовича віч на віч. Однак це не збавило завзятості «Кристала» в атаці. Підопічні Сергія Шевцова продовжили тиснути на ворота суперника і добилися бажаного результату. В одній з атак, після небезпечного удару головою, на добиванні опинився Дяченко, який потужним ударом відправив м’яч у дальній кут.

Три очки стали заслуженою винагородою для «Кристала» у цьому поєдинку. Попри складну гру і непростого суперника, херсонці змогли переломити хід матчу і здобути перемогу.